Agrowłóknina cz. 1 – zastosowanie

Agrowłóknina od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ogrodników i rolników. Zdobyła ją dzięki wysokiej skuteczności i wszechstronnemu zastosowaniu, można ją używać zarówno do ściółkowania podłoża, jak i do ochrony roślin przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Co ważne, każdy rodzaj agrowłókniny, pozwala na swobodną cyrkulację powietrza oraz przepływ wody, jak również podnosimy temperaturę gruntu wokół rośliny. Wykazują one działanie antychwastowe, uniemożliwiając rozwój niechcianych roślin. Co więcej, agrowłókniny chronią glebę przed utratą wody oraz przyczyniają się do zachowania optymalnej temperatury, dzięki czemu rośliny będą prawidłowo się rozwijać i wydawać obfite plony.
Aby jak najlepiej spełniała ona swoją funkcję, należy z niej odpowiednio korzystać.
Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym stosowanie agrowłókniny stanie się proste i jeszcze bardziej efektywne.
Agrowłóknina zapobiega wzrostowi chwastów, dzięki czemu walka z nimi nie wymaga dodatkowego nakładu pracy i środków. Stosując agrowłókninę możemy znacząco ograniczyć stosowanie herbicydów, co ma szczególne znaczenie jeśli chcemy uprawiać rośliny z poszanowaniem środowiska naturalnego.
Agrowłóknina, jako materiał osłonowy, powinna być lekka i elastyczna. Świetnie sprawdza się głównie do zabezpieczenia roślin, które są szczególnie narażone na mróz oraz chłód. Pamiętaj jednak, że sam zakup agrowłókniny nie jest gwarantem sukcesu i jej stuprocentowej skuteczności. Aby tak było, musisz starannie i rzetelnie podejść do kwestii jej zamontowania. Od tego w końcu zależeć będzie, czy należycie spełni ona swoją funkcję. Musisz do tego wykorzystać odpowiednie akcesoria do mocowania, a zatem nie obędzie się więc bez specjalnych szpilek do przymocowania maty do podłoża. Pamiętaj, że przed rozłożeniem agrowłókniny należy odpowiednio przygotować glebę. Dobrze byłoby ją przekopać, rozbić jej grudki i oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń (w tym chwastów). Powinna być ona pulchna i wilgotna.

kliknij i wróć do zakładki „PORADY”

tekst pochodzi z www.rolmarket.pl